Siseviimistlustööd

Minu Ehitaja OÜ tegeleb majade ehitamise ja renoveerimisega. Teostame üldremonti nii sise- kui välitingimustes, siseviimistlust ning katuse- ja fassaaditöid. Samuti pakume võtmed-kätte-lahendust, pakkudes kõiki ehituse teenuseid, alates vundamendist kuni siseviimistluseni.

Siseviimistlustööd

Siseviimistlustööd on oma kodu juures üks kõige olulisemaid elemente ning sellest saab värskele koduomanikule tihti üks põnevamaid ja meeldivamaid väljakutseid. Selle käigus kujundatakse enda elukeskkond, kus kõige enam viibitakse. Siseviimistluse käigus jõutakse tihti arusaamani, et läbi peab mõtlema pea sama palju asju kui muude ehitustööde osas.

Siseviimistlustööd – mida ja kuidas?

Siseviimistlus on etapp, mis annab eelnevalt tehtud suurtele ehitustöödele lõpliku näo. Siseviimistlustööd on seotud ennekõike lagede, seinte ja põranda pinnakihtide ja -katetega. See on väga täpsust ning vastavaid teadmisi nõudev töö. Seetõttu võivad suuremahulised viimistlusprojektid tunduda tavainimese jaoks liiga keerulised ning appi kutsutakse professionaalne siseviimistleja. Tema peab tagama, et tehtav siseviimistlus on korrektne ja tasemel igal pool ruumis ning vigade ilmnemisel need likvideerima. Samuti on võimalus siseviimistlustööd ise ära teha – mis nõuab palju eeltööd ja mõningaid teadmisi.

Ise tehtud siseviimistlustööd

Üks lihtsamaid lahendusi, kuidas kodule uus hingamine anda või selle müümisel hinda tõsta, on värvitööd. Värvimise abil saab lahti tuhmunud ja kolletama läinud seintest, asendades need värskete ja elavate värvidega. Nii saab hõlpsasti jätta mulje, nagu oleks tegu uute ruumidega. Vanade hoonete puhul saab ära peita ka häirivad elemendid nagu näiteks seinapealsed torud – selleks on mitmeid variante. Siseviimistlustööd võimaldavad lasta fantaasial lennata.

Maalritööd, mida hakatakse tegema ise, nõuavad aga teadmisi ning vastavaid vahendeid ja tarvikuid, et töö sujuks võimalikult kergelt. Samas on keerukamate siseviimistlustööde puhul kasulikum kutsuda appi spetsialistid, kellel on olemas vastavad vahendid ja teadmised. Nii ei jää soetatud asjad peale siseviimistlustööde tegemist seisma ning ei ole kulutatud oma väärtuslikku aega vajaminevate pintslite ja rullide välja selgitamiseks.

Järgmised sammud

Järgmiseks on vaja viia renoveerija kurssi projektiga. Nimelt on renoveerimisplaanis pandud täpselt paika tööd, mis jäävad teha majaomanikule ning millised professionaalsele renoveerijale. Ehitusettevõttelt tellitud tööd on oluline läbi rääkida, et kõik oma ülesannetest üheselt aru saaksid. Professionaal võiks teha ära kõik spetsiaalseid oskusi nõudvad või väga suuremahulised tööd ning mõned lihtsamad tööd saab jätta enda teha.

Seejärel tekib küsimus, et millistest sammudest algab maja renoveerimine? Esimesteks sammudeks on kindlasti eelnevalt üle räägitud eeltöö, projekt ja renoveerija leidmine – mida põhjalikumalt on see osa tehtud, seda parem. Seejärel saab liikuda edasi lammutustöödega. Lammutustööde käigus eemaldatakse majast kõik ebavajalik ja tehakse puhtaks kuni maja algse materjalini. Seejärel saab alles alustada päris renoveerimistöödega. Kõige olulisem on vajadusel korda teha katus ja vundament. Kui need on valmis, saab liikuda edasi ülejäänud töödega.

Koostöösoovi või küsimuste korral võta ühendust meie meeskonnaga siin.

Vajad abi siseviimistlustöödega?
Võta ühendust: