Katusetööd

Minu Ehitaja OÜ tegeleb majade ehitamise ja renoveerimisega. Teostame üldremonti nii sise- kui välitingimustes, siseviimistlust ning katuse- ja fassaaditöid. Samuti pakume võtmed-kätte-lahendust, pakkudes kõiki ehituse teenuseid, alates vundamendist kuni siseviimistluseni.

Katusetööd - pikk ja kaalutletud protsess

Katuse ülesanne on maja kaitsta ja samuti kaunistada. Kui majale on paigaldatud uus ja värske katus on hoone üldine ilme kohe kaunim. Aeg ja keskkonna mõjud võivad aga katust kahjustada. Seega tuleks oma katusele igal aastal paar korda pilk peale visata ja vajadusel hooldada, et tagada selle pikaealisus. Kui katust ei hooldata, võivad tekkida probleemid. Erinevad katusetööd aitavad katusel säilida võimalikult kaua – olgu selleks siis selle täielik väljavahetus või renoveerimine.

Katuse ehitus – millest alustada?

Katusetööde puhul on oluline pidada nõu spetsialistiga ning teha põhjalikud ettevalmistused, et protsess oleks võimalikult valutu. Arhitekti või katuseehitaja valikul on mõistlik kaaluda läbi mitu erinevat varianti ja valida parim hinnapakkumine. Oluline on olla katuse tellijana pidevalt projekti käiku kaasatud, sest läbi selle oskad ka valida õiget spetsialisti.

Asjatundja aitab valida ka õiget liiki katuse ja kattematerjali, mis on vastupidava katuse puhul tähtis. Katusetüübid tulenevad olenevalt katuse kaldest. Õige katus peab pakkuma vajalikku kaitset keskkonna mõjude eest, sobima Sinu majaga ning olema visuaalselt ilus.

Uus, renoveerimist vajav või vana katus – katusetööd on alati vajalikud

Katuse ehitus täiesti nullist on väga keerukas protsess. Sinna peavad olema kaastatud erinevad spetsialistid, kes oskavad hinnata kõiki erinevaid aspekte, mis uue katuse puhul hakkavad rolli mängima. Katusetööd, mis algavad täiesti algusest, nõuavad ka sarikate ehitust. Selleks on mõistlik kaasata vastutav insener, kes oskab täpselt olukorda hinnata ja võtta vajalikud mõõdud.

Kui katus on kulunud ja väsinud ilmega, laseb läbi niiskust või vajab lisasoojustamist, tuleb ette võtta katuse renoveerimine. Sellisel juhul ei ole vaja tervet katusekonstruktsiooni välja vahetada, vaid vaadata üle väikesed vead ning vahetada välja katuse pealmine kattematerjal. Ka selles protsessis on kasulik appi võtta asjatundja hinnang.

Mõnikord aga on katus erinevate keskkonna ja inimtegurite mõjul saanud niivõrd palju kahjustada, et tuleb teha katuse vahetus. Sellisel juhul tuleb selgeks teha ka pikemaajalisem eesmärk – kas tuleb lihtsalt kvaliteetne uus katus, kas lisada katuseaknad või ehitada ka katusealused ruumid. Katusetööd sellises etapis algavad vana katuse hindamisest ning millised osad on vaja täielikult ära vahetada. Lisaks, kui katus on viltu vajunud, tuleb see sirgeks rihtida.

Koostöösoovi või küsimuste korral võta ühendust meie meeskonnaga siin.

Vajad abi katusetöödega?
Võta ühendust: