Värvimine tundub olevat ruumile värske ilme andmiseks kiireim ja lihtsaim viis – sageli aga ainult seni, kuni maalritööd hakatakse ise tegema. Seejärel võib tekkida kümneid küsimusi, kuna haaratakse elus esimest korda värvirulli ja pintsli järele. Varem värvitud seina pole tegelikult kuigi keeruline üle värvida. Sama lugu pole aga seinaga, millelt värv juba koorub ning mis vajab uueks värvimiseks ettevalmistust. Vaatame üle, millega arvestada ja kuidas on kõige mõistlikumalt maalritööd ise ära teha.
Maalritööd – aeganõudev ettevalmistamine
Ettevalmistustöö võib teinekord võtta oluliselt kauem aega kui värvimine ise, aga tasub kindlasti vaeva näha, sest kui aluspind on korralikult ette valmistatud ja sile, nakkub viimistlusvärv sellele hästi ning lõpptulemus jääb ilus. Uute kipsplaatpindade puhul tuleb jälgida, et kruvipead oleksid pinnast veidi allpool. Pahtelda kruvipead, tõmmates pahtlilabidaga pahtlit neist risti-rästi üle, siis pahtelda spetsiaalse pahtliga vuugid ning paigalda värskesse pahtlisse vuugilint. See pahtelda üle õhukese pahtlikihiga, lase ööpäev kuivada, tee vahelihv ja pahtelda veel kord. Kui vaja, tuleb pahteldada kolmaski kord. Pahtlikihid peavad olema õhukesed – ei maksa loota, et kui kanda korraga peale üks paks kiht, läheb töö kiiremini. Tegelikult nähakse siis lihvimisega tohutut vaeva ja laitmatut tulemust ei pruugi saadagi. Viimistlusvärvi valides pööra tähelepanu pestavusele ja läikeastmele, samuti sellele, et värv oleks kvaliteetne ja selle koostis tervisele ohutu.
Seina värv ning valgus ruumis
Siseviimistlusse ideaalselt sobivat värvitooni valides tuleb silmas pidada nii valgust kui ka muid värve ruumis. Loomulik valgus on üldiselt põhjapoolsetes tubades külmem ja lõunapoolsetes soojem – tulenevalt päikese liikumisest. Tasub arvestada sellega, et aknaseinal mõjub värv alati tumedamana kui sama värv teistel seintel – aknast tulev valgus võib silma petta. Kindlasti tuleb jälgida muid värve ruumis: mööbel, vaibad, kardinad ja muud tekstiilid peegeldavad oma värvi ja nii võib juhtuda, et poes väga meeldinud värvitoon mõjub kodus hoopis teistsugusena. Arupidamine on tulemuslikum, kui võtta poodi minnes kaasa pildid interjöörist, kuhu seinavärvi valitakse – see teeb protsessi oluliselt lihtsamaks.
Tee alati värviproov ja kasuta nurgarulli
Töö sujub alati paremini, kui on valitud õige värvirull. Pikema karvaga rullid jätavad seinapinna kergelt krobeliseks, lühema karvaga rull annab tulemuseks siledama pinna. Esimene võimalus, struktuurne pind, on abiks, kui on vaja peita pisemaid viimistlusvigu. Kõige siledam jääb sein aga värvipritsiga. Igal juhul on soovitatav alati teha proovivärvimine ja siis otsustada nii toonivaliku kui ka pinnasileduse üle – nii on lihtsam suure maalritööga edukalt ise hakkama saada. Seinte värvimisel kasutati veel mõne aja eest vähemalt kaheks tööks kindlasti pintsleid: seina ülaossa värvipiiri tõmbamisel ja sisenurkade värvimisel. Nüüd on mõlema töö jaoks välja töötatud erirullid. Kitsa, rulluisu ratast meenutava nurgarulliga, mille käepide kinnitub ratta keskmes olevasse avasse, on ülimugav toa nurgad enne seinte värvimist üle tõmmata.
Minu Ehitaja OÜ tegeleb majade ehitamise ja renoveerimisega. Teostame üldremonti nii sise- kui välitingimustes, siseviimistlust ning katuse- ja fassaaditöid. Samuti pakume võtmed-kätte-lahendust, pakkudes kõiki ehituse teenuseid, alates vundamendist kuni siseviimistluseni.
Koostöösoovi või küsimuste korral võta ühendust meie meeskonnaga siin.