Fassaaditööd

Minu Ehitaja OÜ tegeleb majade ehitamise ja renoveerimisega. Teostame üldremonti nii sise- kui välitingimustes, siseviimistlust ning katuse- ja fassaaditöid. Samuti pakume võtmed-kätte-lahendust, pakkudes kõiki ehituse teenuseid, alates vundamendist kuni siseviimistluseni.

Fassaad - maja kaunistav osa

Fassaadi all peame silmas hoone seda osa, mis katab suurema osa hoone välimisest pinnast. Fassaadid on esmamulje kujundamise juures olulise tähtsusega. Need kas sobivad keskkonda või mitte, kestavad aastaid ja ei nõua hooldust või tekitavad peavalu. Pole vahet, kas maja vajab värskendamist või ehitatakse täiesti uus, on fassaaditööd üks olulisemaid küsimusi. Selle eesmärgiks on tagada hoone funktsionaalsus ning arhitektuurne ilme. Loomulikult eeldab iga kinnisvara omanik, et fassaad ja fassaadimaterjali valik tagab tema kinnisvara väärtuse ja kestuse ajas.

Fassaaditööd nõuavad läbimõtlemist

Fassaadide ideid ja inspiratsiooni kogudes tuleb tõdeda, et valik on läinud laiaks. Materjale on võimalik leida igast maailma otsast ja igasugusele eelarvele. Töötlemisvõimalused on muutunud mitmekesisemaks, mis omakorda kasvatab valikut. Üheks võimalikuks valikuks on näiteks voodrilaud, mida on saada kolme erinevat materjali. Kõigil on omad positiivsed ja negatiivsed omadused, mis mõjutavad hoone välimust. Maja üldine välisilme võiks kesta kaunina kuni 15 aastat. Selleks peab olema kasutusel õige fassaadimaterjal ning töömetoodika.

Materjalist sõltub ka väga suurel osal lõplik maja fassaadi hind. Fassaadimaterjal moodustab fassaaditööde hinnast 30-40%. Paigalduskulud on samuti tähtis kriteerium, millest mööda vaadata ei saa. Materjal võib küll visuaalselt meeldida, kuid tasub kindlaks teha ka paigaldamise viisid ja ajaline kulu. Selleks tuleks pidada nõu fassaaditöid teostavate ettevõtete ning materjali müüjatega, et kõik osapooled saaksid projektist üheti aru. Fassaadi ehitus (klikka ja vaata portfooliot) on Minu Ehitaja OÜ üks teenustest.

Fassaaditööd – enneta probleeme

Alustades fassaaditöödega, saab mitmed asjad juba enne fassaadi paigaldamist ära lahendada. Esiteks on tähtis maja fassaadi soojustamine. See aitab hoone küttekulusid kokku hoida ligi 50%, arvestades tänaste tehnoloogiatega. Soojustuse eelised, tasuvus ja kokkuhoid sõltuvad valitud soojustussüsteemi elementidest ja paigaldustööde kvaliteedist.

Fassaad võib tekitada ka muresid. Seda saab vältida korraliku eeltöö tegemisega ning kvaliteetse ja vähem hooldust vajava fassaadimaterjali valikuga. Iga materjali omadused on erinevad, seega on oluline kindlaks teha, milline on vastava hoone jaoks parim valik. Nii säästad pikas perspektiivis oma väärtuslikku aega kui ka raha.

Koostöösoovi või küsimuste korral võta ühendust meie meeskonnaga siin.

Vajad abi fassaaditöödega?
Võta ühendust: