Renoveerimistööd

Maja renoveerimine on pikk protsess, mis vajab nii plaani, spetsialisti hinnangut kui ka eeltööd. Minu Ehitaja OÜ tegeleb majade ehitamise ja renoveerimisega. Teostame üldremonti nii sise- kui välitingimustes, siseviimistlust ning katuse- ja fassaaditöid. Samuti pakume võtmed-kätte-lahendust, pakkudes kõiki ehituse teenuseid, alates vundamendist kuni siseviimistluseni.

Maja renoveerimine

Maja renoveerimine oma unistuste koduks võib olla nii elevust tekitav kui ka stressirohke protsess. Selle käigus näed maja muutumas põrandast laeni. Siiski on renoveerimise juures olulisi teemasid, mis tuleks enne alguse tegemist üle käia. See on vajalik, et vältida võimalikke ebameeldivaid üllatusi.

Maja renoveerimine – esimesed küsimused

Olles soetanud endale krundi koos hoonega, tekib kõigepealt küsimus, kas võtta ette vana maja renoveerimine või ehitada nullist uus? Selle välja selgitamiseks, tuleks teha maja põhjalik visuaalne kontroll ning lasta olukorda hinnata ehitusspetsialistil. Kui maja üldine olukord on hinnatud ja renoveerimisplaan paigas, kerkib üles järgmine teema – kuidas rahastada renoveerimistööd? Juhul kui oma säästudest ei piisa, tuleb appi pangalaen. Selleks on samuti vaja konkreetset plaani ning mõistlik küsida nõu laenunõustajalt.

Maja renoveerimine nõuab palju eeltööd

Enne renoveerimisega alustamist on oluline põhjalik eeltöö. See on vajalik, et vältida läbimõtlemata renoveerimistöid. Korraliku projekti ja ehitusplaani tegemine annab väga hea ülevaate töödele kuluvast ajast ja rahast. Samuti on oluline, et remonditööd tehtaks loogilises järjekorras. Läbi tuleb mõelda kõik olulised punktid alates hoone hindamisest kuni sisetööde tegemiseni. Samuti arvestada materjalikulude ja eelarvega. Eeltöö tegemisse on soovitatav kaasata ehitusspetsialist.

Järgmised sammud

Järgmiseks on vaja viia renoveerija kurssi projektiga. Nimelt on renoveerimisplaanis pandud täpselt paika tööd, mis jäävad teha majaomanikule ning millised professionaalsele renoveerijale. Ehitusettevõttelt tellitud tööd on oluline läbi rääkida, et kõik oma ülesannetest üheselt aru saaksid. Professionaal võiks teha ära kõik spetsiaalseid oskusi nõudvad või väga suuremahulised tööd ning mõned lihtsamad tööd saab jätta enda teha.

Seejärel tekib küsimus, et millistest sammudest algab maja renoveerimine? Esimesteks sammudeks on kindlasti eelnevalt üle räägitud eeltöö, projekt ja renoveerija leidmine – mida põhjalikumalt on see osa tehtud, seda parem. Seejärel saab liikuda edasi lammutustöödega. Lammutustööde käigus eemaldatakse majast kõik ebavajalik ja tehakse puhtaks kuni maja algse materjalini. Seejärel saab alles alustada päris renoveerimistöödega. Kõige olulisem on vajadusel korda teha katus ja vundament. Kui need on valmis, saab liikuda edasi ülejäänud töödega.

Koostöösoovi või küsimuste korral võta ühendust meie meeskonnaga siin.

Vajad abi renoveerimistöödega?
Võta ühendust: