Seinapealsed torud – kuidas varjata?

Mööda seina jooksvad inetud vee-, kütte-, ventilatsiooni- ja kanalisatsioonitorud ei ole üheski interjööris just meeldiv vaatepilt. Uue maja ehitamisel enamasti sellisel asjal üldse tekkida ei lasta ja kõik torud peidetakse kenasti seina-, lae- või põranda struktuuride sisse ära. Olukord võib aga olla hoopis teine, kui välja valitud eluasemeks on vana maja, mille puhul paljusid neist torudest algselt majapidamises üldse ei olnud ja üksikud olemasolevad veetorud olid juba algusest peale suure lekkimisohu tõttu paigaldatud seina peale. Järgnevalt vaatamegi mõningaid võimalusi, kuidas inetuid seinapealseid torusid on võimalik vähem märgatavaks muuta.

Sulanda torud interjööri või tõsta värviga esile

Üks levinud ja lihtne lahendus on seina peal jooksvad torud interjööri sulandada. Nii ei ole pealiskaudsel vaatlusel neid teiste sisekujunduselementide vahel isegi märgata. Selline lahendus toimib hästi, kui kõnealuste torude teekond viib üle värvitud seinapinna. Nii saad nad värvida lihtsalt seinaga sama tooni ja torud ongi kohe palju vähem näha. Samas, kui torud on paigaldatud plaaditud, tapeeditud või puidust pinnale, siis selline varjamise viis hästi ei tööta. Juhul, kui torude tagune pind ei ole ühte tooni, võid kaaluda hoopis vastupidise variandi kasutamist ja seina peal jooksva torustiku eriliselt esile tõsta. Selle meetodi edukuse aluseks on muidugi kenasti sirgelt ja paralleelselt jooksvad torud. Kui torud on ilusad ja sirged, siis saab neid sobivuse korral esile tõsta sisustuselemendina.

Peida torud riiulite või kappide sisse

Kui seinapealsed torud on probleemiks ainult ühes ruumi osas, võid kaaluda nende ette riiuli või kapi ehitamist. Selline lahenduse puhul on kõige otstarbekam oskuste olemasolul see mööbliese ise ehitada või lasta see eritellimusel valmistada. Näiteks poodide tootevalikus enamasti ei ole täiuslike mõõtudega lahendust ning erimõõtude järgi valmistades saab reguleerida ka riiulite sügavust nii, et midagi vajalikku ikka torude ette paigutama ka mahub. Nii võib näiteks WC tagaseina torude peitmiseks lasta valmistada sobiva kapi, kuhu lisaks torudele saab peita ka muud vajalikud asjad nagu WC paber või puhastusvahendid. Toa seina mööda üles-alla jooksvate torude ette sobib aga ideaalselt ehitada raamaturiiuli, mille täitmisel kirjandusega torud sootuks märkamatuks jäävad.

Dekoratiivsed katted

Üheks võimaluseks inetuid seinapealseid torusid peita on kasutada dekoratiivseid torukatteid. Kui palju torusid on seinal ühte kohta koondatud, siis on võimalik nad katta ühtse laiema katte alla või ehitada nende ümber hoopis torusid kattev karp. Selline karbi ehitamine on eriti otstarbekas, kui üksik suur toru jookseb kõrgel mõne seina ääres või laenurgas. Sellise karbi saab sellisel juhul värvida laega ühte tooni, nii et see toas üsna märkamatuks jääb. Peenikeste üksikult kulgevate torude ümber võib paigaldada seinatooniga ühtiva karbi.

Minu Ehitaja OÜ tegeleb majade ehitamise ja renoveerimisega. Teostame üldremonti nii sise- kui välitingimustes, siseviimistlust ning katuse- ja fassaaditöid. Samuti pakume võtmed-kätte-lahendust, pakkudes kõiki ehituse teenuseid, alates vundamendist kuni siseviimistluseni.

Vajad abi siseviimistlustöödega?
Võta ühendust: