Maja renoveerimistööd – kuidas finantseerida?

Vaatamata sellele, et ostuhind võib olla väga madal, osutuvad renoveerimistööd tihti kallimaks kui uue hoone ehitamine. Vana maja puhul ei ole isegi väga head eeltööd tehes võimalik lõpuni kindel olla, millised halvad üllatused ees ootavad. Seega, kuna enamasti pole teada, milliseks kujuneb lõplik hind, tasub potentsiaalsele eelarvele lisada minimaalselt 10-15% ootamatute kulutuste tarbeks. Samuti juhul, kui oma säästudest maja renoveerimiseks ei piisa, tuleb appi pank. Kuidas eluaseme renoveerimist oskuslikult planeerida ning millega peaksid arvestama, kui soovid pangast lisaraha saada?

Pane vajalikud renoveerimistööd kirja

Esiteks on soovituslik panna kirja kõik, mida renoveerimistööd hakkavad sisaldama. Kui hakkad renoveerima maja, võta eraldi punktidena ette maja seisukorra parandamine, näiteks vundament, küttesüsteem, fassaad, katus jne. Lisaks on kasulik mõelda ka suurematele muutustele nagu pööningukorruse väljaehitus või päikesepaneelide paigaldus. Sisetööde planeerimisel tuleks läbi mõelda võimalik põrandate vahetus, ventilatsiooni parendustööd, vannitoa või sauna värskendamine. Oluline on, et kõik vajalikud renoveerimistööd kirja saaks. Aina enam pakuvad erinevad ettevõtted ka energiatõhusamaid lahendusi ja jätkusuutlikumaid tooteid.

Renoveerimistööd nõuavad eeltööd

Võta endale see aeg ja tutvu kõikide hindadega, millega renoveerimisel arvestama pead. Vajadusel konsulteeri spetsialistidega, et tulemus vastaks ootustele. Maja renoveerimise puhul on võimalik edastada enda soovid ehitusettevõttele, kes teeb vastavalt hinnapakkumise, millele saad lisaks küsida teistest ettevõtetest konkureerivad pakkumised. See on hea võimalus võrdlemiseks. Võttes renoveerimistööd ette ise, võidad küll rahaliselt, kuid pead tõenäoliselt arvestama suurema ajakuluga. Erinevate tööde, materjalide ja spetsialistide leidmine on päris keeruline, seega võta rahulikult aega.

Rahaline seis ja säästude olemasolu

Kui sul on selgem arusaam, mida teha soovid ning vajaminevad summad materjalide ja tööde teostamiseks, siis on viimane aeg viia tasakaalu soovin-vajan eelarve ning hinnata investeeringute kasulikkust. Lõpuks on läbimõeldud otsused ja õigesse kohta suunatud ressursid kinnisvara väärtuse allikaks. Samuti saab teada summa, mida pangalt juurde küsida.

Konsulteeri laenunõustajaga

Nõustamise ja laenutaotlemise erinevus seisneb selles, et nõustamine ei eelda kindlate vastuste teadmist, näiteks, mis summas laenu soovite taotleda või kui palju on vaja kindla summa taotlemiseks remondifondi koguma hakata enne nõustamisele tulemist. Laenu taotlemisel on juba see eeldus sees, et esimesel tasandil on soov läbimõeldud. Nõustamise aluseks ongi soov aidata kujundada mõte konkreetsemaks ning soovi korral liigutakse sealt edasi laenutaotlemise juurde. Nõustamiseks võib panga poole pöörduda igal ajahetkel ja selles osas ei ole kindlat reeglit. Nõu küsimine, laenutaotlemine ning reaalne renoveerimistööde teostus võiks olla omavahel ajalises intervallis.

Remonditööd – kontrolli ettevõtte tausta

Kui renoveerimistööde plaan on paigas ja raha selleks olemas, siis saab töödega alustada. Kasutades remondi tegemisel erinevate ettevõtete abi, võta see aeg, et uurida valitud ettevõtete tausta ning usaldusväärsus. Hoia silm peal ka nende ettevõtete ehitusprojektidel. Võimalusel hoidu 100 protsendilisest ettemaksust ning eelista ettevõtteid, kes annavad tehtud tööle garantii.

Minu Ehitaja OÜ tegeleb majade ehitamise ja renoveerimisega. Teostame üldremonti nii sise- kui välitingimustes, siseviimistlust ning katuse- ja fassaaditöid. Samuti pakume võtmed-kätte-lahendust, pakkudes kõiki ehituse teenuseid, alates vundamendist kuni siseviimistluseni.

Vajad abi renoveerimistöödega?
Võta ühendust: