Fassaad – levinumad probleemid

Fassaad on esimene asi, mida möödujad maja juures märkavad. Samuti kaitseb see maja mehaaniliste ja välikeskkonna kahjustuste eest. Nagu ka kõige muu eest maja puhul, tuleb ka fassaadi eest hoolt kanda, et see kaua vastu peaks. Fassaadi puhul saab paljud probleemid välistada juba kohe alguses, kui valitakse fassaadimaterjali. Vaatame üle peamised mured fassaadiga.

Fassaad ja sammal

Esimene ja küllaltki levinud probleem on sambla kasvamine fassaadi. Tavaliselt tekib see tingimustel, kui maja asub varjulises, tarastatud või tihedalt taimestikku täis kohas. Selleks, et sammal eemaldada puhastage kõigepealt fassaad kemikaalidega ning seejärel peske survepesuriga. Sambla tekkimise vähendamiseks võiks valida fassaadimaterjali, mis on vähem elektrostaatiline (tõstab tahkete osakeste eemaldamise efektiivsust) ja väiksemate pooridega.

Fassaad_Minu_ehitaja_OÜ_1

Fassaadi kulumine

Järgmiseks levinud probleemiks on fassaadi kulumine. Selle lahendamiseks tuleb lihtsalt fassaad üle värvida. Kui majaomanikul ei ole soovi sellega igal aastal tegeleda, tuleks kohe valida võimalikult kvaliteetsed ja vähem hooldust vajavad materjalid. Mida pikema värvigarantii tootja annab, seda suurem on võimalus, et värv püsib kauem ja ei kulu paari aastaga ära.

Fassaad_Minu_ehitaja_OÜ_2

Mehaanilised kahjustused

Fassaadi mehaanilised kahjustused on samuti üks probleemidest. Eriti levinud on need just väikeste lastega perede majades. Näiteks võib pallimängu ajal juhtuda õnnetus, mille tagajärjel tekkiv mõra võib fassaadis püsida igavesti. Mehaanilised kahjustused võivad tekkida ka erinevaid aiatöid tehes. Seega tuleks enne fassaadimaterjali ostmist hoolega uurida, kas antud materjal on vastupidav mehaanilistele kahjustustele. Kui ei ole, siis vaadata, kui keeruline oleks seda vajadusel parandada.

Fassaad_Minu_ehitaja_OÜ_3

Tuleohtlik fassaad

Viimane probleem on tuleohtlikkus. See probleem ei ole eriti levinud, kuid enne fassaadimaterjali valimist tuleks alati hoolikalt läbi mõelda. Väga tuleohtliku materjali puhul võib maja tules hävineda hulga kiiremini kui raskesti süttivate materjalide puhul. Fassaadi eesmärk on kaitsta, seega on soovitatav valida kvaliteetsed ja tuleohutud materjalid.

Minu Ehitaja OÜ tegeleb majade ehitamise ja renoveerimisega. Teostame üldremonti nii sise- kui välitingimustes, siseviimistlust ning katuse- ja fassaaditöid. Samuti pakume võtmed-kätte-lahendust, pakkudes kõiki ehituse teenuseid, alates vundamendist kuni siseviimistluseni.

Vajad abi fassaaditöödega?
Võta ühendust: