Kuidas kujuneb maja fassaadi hind?

Alustuseks olgu öeldud, et eelarve koostamine sõltub väga paljudest erinevatest asjaoludest, eelkõige võimalustest, soovidest ja vajadustest, aga ka tööde turuhinnast, materjalide hindadest ning praegusel ajal ka hindade kõikumisest. Maja fassaadi hind ei hõlma ainult kattematerjali. Fassaadi koguhind sisaldab ka puit- või alumiiniumkonstruktsiooni, soojustust, profiile, kinnitusvahendeid ja paigaldust.

Maja fassaadi hind sõltub materjalist

Fassaaditööde juures määrab hinna kindlasti materjalide valik. Fassaadi kattematerjal moodustab umbes 30–40% fassaadi hinnast. Jah, see on üsna suur osa, nii et see mõjutab muidugi ka lõplikku hinda. Tihti tehakse valik odavamate materjalide kasuks, kuid ei arvestata, et nende kestvus on tunduvalt lühem. Kõige kallim on kindlasti kivifassaad. Odavam, kuid vähem vastupidav, on puitfassaad. Siin kehtib jällegi tõsiasi, et kallim lahendus peab palju kauem vastu ning vajab vähem hooldamist. Teised lahendused, näiteks krohv ja kiudtsement, jäävad hinna poolest nende kahe vahele.

Maja fassaadi hind – paigaldamine

Suurt rolli mängib fassaadi hinnastamise juures ka paigaldamise hind. Erinevad materjalid vajavad erinevaid oskusi ja mõnede materjalide puhul võib olla raskusi hea spetsialisti leidmisega. Samuti nõuavad mõned fassaadimaterjalid väga täpset ja eriti kvaliteetset tööd, kuna isegi väike viga võib tekitada rohkelt probleeme ja lisakulusid. Ise on seda tööd teha raske ning samuti on keeruline leida usaldusväärset paigaldajat. Mõningaid tooteid, näiteks kiudtsementplaate, saab ka lihtsamini ise paigaldada. See võimaldab eelarves kokku hoida.

Fassaadi hind koos soojustusega

Selleks, et energiakulude pealt kokku hoida, tasub mõelda sellele, et maja fassaadi hind sisaldaks ka hea pakkumise korral soojustamise hinda. Hästi paigaldatud kvaliteetne soojustus tagab väga hea sisekliima ning madalad kulud. Üks kallemaid, kuid samas kvaliteetsemaid materjale on PUR-vaht. Selle kuupmeetri hind sõltub tarnija kaugusest objektist. Keskmine hind jääb vahemikku 100-120 €/m3. Mida suurem kodu, seda soodsam hind. Kindlasti tutvu iga tootja puhul hindade ning pakkumisega põhjalikult.

Maja fassaadi hind sõltub kvaliteedist

Võib tekkida küsimus, et miks osta kallimaid materjale kui on olemas soodsamad? Seda esiteks just kvaliteedi pärast. Kvaliteet sõltub tavaliselt hinnast ja odavam lahendus ei pruugi teid väga kaua teenida. Teiseks hea garantii pärast. Tavaliselt on soodsamatel toodetel lühem garantii, või kui need ei ole toodetud kohalikult (või neil ei ole kohalikku esindajat), on garantii küsimine praktiliselt võimatu.

Minu Ehitaja OÜ tegeleb majade ehitamise ja renoveerimisega. Teostame üldremonti nii sise- kui välitingimustes, siseviimistlust ning katuse- ja fassaaditöid. Samuti pakume võtmed-kätte-lahendust, pakkudes kõiki ehituse teenuseid, alates vundamendist kuni siseviimistluseni.

Vajad abi fassaaditöödega?
Võta ühendust: