Kortermaja katuse renoveerimine

Katuse eluiga, sõltuvalt materjalist, paigaldusest, asukohast ja hooldusest, jääb 10-40 aasta vahele. Kui katuse omadused on hakanud halvenema, on aeg katuse vahetamiseks või renoveerimiseks. Kortermaja katuse renoveerimine või vahetamine tuleb ette võtta, kui katuse parandustööde sagedus muutub väga tihedaks ning remondiks kuluvad summad lähevad järjest suuremaks. Katuse enneaegset vananemist võivad põhjustada paigaldamisel tehtud vead, ebakvaliteetsete materjalide kasutamine, samuti katuste mittenõuetekohane kasutamine ja ebapiisav hooldus.

Katuse renoveerimistööde alustamine

Alustuseks on vaja kindlaks teha vajaminevate tööde ulatus. Mida täpsem on tööde nimekiri, seda vähem tekib tõenäoliselt hiljem üllatusi. Kõige kindlam on tellida töödele projekt. Kortermaja katuse renoveerimine vajab põhiprojekti, keerukamate tööde puhul võiks olla ka tööprojekt. Projekti tellib üldjuhul tellija ning suuremahuliste tööde puhul peab projekti kinnitama kohalikus omavalitsuses. Projekti olemasolul on tellijal hea korraldada ehitushanget ja ära jäävad tööde käigus tekkida võivad vaidlused.

Lisaks on väga oluline, et kortermaja katuse renoveerimine oleks teostatud professionaalse ehitaja poolt. Soovitatav on uurida erinevate ettevõtete tausta ja nende tehtud töid. Alati on soodsam teha töid üks kord ja korralikult kui mitu korda ja lõppkokkuvõttes palju kallimalt.

Kortermaja katuse renoveerimine –  võimalikud ebamugavused

Kortermaja katuse renoveerimine võib kaasa tuua mõningaid ebamugavusi.

  • Materjalide saabumine objektile – selleks, et maja ümber oleks erinevate suurte veokite ja kraanade jaoks ruumi, tuleb selleks ajaks autode parkimine ümber korraldada.
  • Ringi liikumine ehitusplatsil – ehitamise ajal liiguvad ehitusmehed maja peal ringi ning iga liikumine toob kaasa ehitustolmu ja prahti.
  • Tekib müra – ehitusega kaasnevad erinevad puurimised, saagimised ja koksimised.

Kortermajale on parim valik lamekatus

Enamus Eesti kortermajadest on ehitatud lamekatusega. See on teistest katuseliikidest odavaim ja paljudel juhtudel ka ainuke lahendus. Lisaks on enamus juhtudel katusele vajalik paigaldada ka lisasoojustus. Selleks kasutatakse nii plastvahtsoojustust kui ka kõvasid katusevillasid. Kasutatava soojustusmaterjalide survetugevus sõltub katuse kasutusest ja peab vastama katuseehituse normidele. Kortermajade katuste renoveerimisel olemasolevat vana katust tavaliselt alt ära ei võeta.

Kortermaja katuse renoveerimine – suurimad vead

Selleks, et uus katus saaks korralik ja päriselt kauakestev, on vaja vältida järgmisi vigu.

  • Renoveerimine algab liiga hilja – hakatakse planeerima alles siis, kui probleem on juba suur ja see võib tekitada lisapingeid.
  • Ei kasutata professionaalseid ehitajaid ja nii jäävad tegelikud probleemid tähelepanuta.
  • Katuse renoveerimisel kasutatakse säästulahendusi, mille tulemusel jääb katuse eluiga oodatust veel tunduvalt lühemaks.
  • Katusetööde tegemiseks kasutatakse vähetuntud ettevõtteid, kelle oskusteave katuste kohta ei pruugi olla piisav.

Minu Ehitaja OÜ tegeleb majade ehitamise ja renoveerimisega. Teostame üldremonti nii sise- kui välitingimustes, siseviimistlust ning katuse- ja fassaaditöid. Samuti pakume võtmed-kätte-lahendust, pakkudes kõiki ehituse teenuseid, alates vundamendist kuni siseviimistluseni.

Vajad abi kortermaja renoveerimisega?
Võta ühendust: